سنسورهای خانه هوشمند

سنسورهای خانه هوشمند

برای رسیدن به امکانات و اهداف خانه هوشمند نیازمند وجود انواع حساسه (سنسور) میباشیم تا با گرفتن اطلاعات از این حساسه ها درک بهتر ی از وضعیت کنونی خانه و یا بنا داشته باشیم و بتوانیم از این اطلاعات به منظور پیش بینی وضعیت آتی استفاده کنیم. در واقع مدیریت یک ساختمان بدون وجود حساسه های مختلف غیر ممکن خواهد بود . در زیر چند نوع از مرسوم ترین سنسورهای مورد استفاده در خانه هوشمند را مورد بررسی قرار می دهیم.

ادامه مطلب: سنسورهای خانه هوشمند

سیستم حفاظت پیرامونی

سیستم حفاظت پیرامونی

استفاده از سیستم حفاظت پیرامونی مدرن با استانداردهای روز دنیا تنها راه مطمئن و قابل اتکا جهت حفاظت از محیط های مختلف می باشد. برتری های فراوان این سیستم ها در مقایسه با روش قدیمی و حصارهای غیر هوشمند چه از لحاظ امنیتی و چه از جهت اقتصادی به سادگی قابل اثبات می باشد. سیستم حفاظت تنها با استفاده از دوربینهای مدار بسته به هیچ عنوان جوابگوی حفاظت از منطقه مورد نظر نبوده و تشخیص نفوذ متعارض توسط کاربرها با مشاهده پیوسته تصاویر مطابق استاداردهای موجود تنها در چند تصویر و به مدت چند ساعت امکان پذیر می باشد. با طراحی مناسب و مدرن علاوه بر چندین برابر کردن کارایی سیستمهای حفاظت الکترونیک مانند سیستم دوربین های مدار بسته و حرفه ای و کم تعداد نمودن سیستم حراست و کمک به مدیریت جامع در کمترین زمان، صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی نیز امکان پذیر می باشد. سیستمهای حفاظت پیرامونی ارائه شده توسط شرکت پیمان خطوط شرق با مراقبت از حصار پیرامون، هرگونه تعارض را در منطقه مورد نظر مشخص کرده و علاوه بر ایجاد آلارم به صورت اتوماتیک و دستور به سیستم دوربین های مداربسته جهت نمایش زون مورد تعارض بر روی صفحه نمایشگر، با مدیریت متمرکز و یکپارچه سیستمهای دیگر مانند سیستمهای اعلام و اطفا حریق، سیستمهای روشنایی، سنسورهای دزدگیر مختلف و کنترل دربها، سیستم پیجینگ و ...، مدیریتی آسان و کارآمد به همراه صرفه جویی اقصادی و افزایش قابل ملاحظه کارایی سیستمها را ایجاد خواهد نمود.

ادامه مطلب: سیستم حفاظت پیرامونی

انواع سیستم اعلام حریق

انواع سیستم اعلام حریق

به طور كلي طراحي، اجراء و بهره برداري از سيستم اعلام حريق به دو منظور حفاظت از جان افراد و اموال صورت مي گيرد. بر اساس مقررات ملي ساختمان مبحث 13 و مقررات سازمان آتش نشاني سیستم های اعلام حریق بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

ادامه مطلب: انواع سیستم اعلام حریق

سیستم های اعلام حریق

سیستم های اعلام حریق

امروزه از سیستم ها ی اعلام حریق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارتهای ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود. برای تشخیص حریق از اثرات سه گانه آن یعنی دود و حرارت و شعله استفاده می شود. به طور کلی سیستم های اعلام حریق در دو نوع آنالوگ و آدرس پذیر (Addressable) ساخته شده اند. شرکت ایمن پارس با توجه به اهمیت بالای این سیستم و خسارات ناشی از آن طراحی خود را بر اساس استانداردهای روز دنیا مانند استانداردهای NFPA , EN54,LPCB , UL, DIN انجام داده و کارفرما را در زمینه نگهداری و تعمیر آموزش خواهد داد .

ادامه مطلب: سیستم های اعلام حریق

آشنایی با انواع سنسور

آشنایی با انواع سنسور

سنسور المان حس کننده ای است که کمیتهای فیزیکی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و ... را به کمیتهای الکتریکی پیوسته (آنالوگ) یا غیرپیوسته (دیجیتال) تبدیل می کند. این سنسورها در انواع دستگاههای اندازه گیری، سیستمهای کنترل آنالوگ و دیجیتال مانند PLC مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد سنسورها و قابلیت اتصال آنها به دستگاههای مختلف از جمله PLC باعث شده است که سنسور بخشی از اجزای جدا نشدنی دستگاه کنترل اتوماتیک باشد. سنسورها اطلاعات مختلف از وضعیت اجزای متحرک سیستم را به واحد کنترل ارسال نموده و باعث تغییر وضعیت عملکرد دستگاهها می شوند.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع سنسور

BMS چیست ؟

BMS چیست ؟

سیستم مدیریت ساختمان یا BMS (Building Management System ) سیستمی است که به فعالیتها و امور ساختمانها نظارت کرده و در مواقع لازم با توجه به تغییرات شرایط محیطی، تغییرات لازم را بطور خودکار اعمال می­نماید این سیستم می­تواند با توجه به کاربری ساختمان ( مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستان و ... ) جهت آنها طراحی و اجرا شده و بر کلیه فعالیت­های اعم از باز و بسته شدن درب، ورود و خروج افراد، سیستم­­های روشنایی، سیستم­های تهویه مطبوع پنجره و پرده اتاقها، صوتی و تصویری و ... نظارت داشته باشد.

ادامه مطلب: BMS چیست ؟

آموزش نصب سیستم خانه های هوشمند - آموزش BMS

نصب سیستم خانه های هوشمند

احتمالا شما هم درباره Nest (+،+،+) مطالبی را شنیده یا خوانده‌اید. ترموستاتی هوشمند که یکی از اصلی‌ترین کارکردهای خانه یعنی حفظ ساکنان از گرما و سرمای محیط بیرون را با شیوه‌ای هوشمند به انجام می‌رساند و کمی بعدتر عادات سرمایش و گرمایش ساکنان را یاد گرفته کنترل این کار را در خانه بر عهده می‌گیرد. آموزش راه اندازی خانه های هوشمند به نظر می‌رسد که Nest کارش را به خوبی انجام داده است. این بار البته منظور شرکتی است که ترموستات‌های Nest را تولید می‌کند. این شرکت به گفته GigaOm توانسته است اخیرا سرمایه‌ای ۸۰ میلیون دلاری را جذب کرده و هر ماه ۴۰ تا ۵۰ هزار ترموستات را تولید و به بازار عرضه کند. این امر توجه سرمایه‌گذارانی چون Google Ventures وVenrock را نیز به فعالیت‌های این شرکت جلب کرده است.

ادامه مطلب: آموزش نصب سیستم خانه های هوشمند - آموزش BMS

آشنایی با خانه هوشمند یا هوشمندسازی ساختمان

آشنایی با خانه هوشمند

آشنایی با خانه هوشمند یا هوشمندسازی ساختمان اگر بخواهیم تعریفی ساده و مختصر از خانه هوشمند ارائه دهیم ، میتوان گفت خانه هوشمند یا Smart Home مجموعه ابزارهایی است که به کمک آن شما کنترل برخی وسایل برقی و مکانیکی موجود در خانه را به عهده آنها میگذارید تا علاوه بر کاهش هزینه های مصرف انرژی ، افزایش ایمنی و آسایش را نیز برای شما به همراه بیاورند. به طور کلی برای پیاده سازی خانه هوشمند شما بایستی در ابتدا زیرساخت های لازم برای این امر را ایجاد نمائید که غالباً این زیرساخت عبارت است از یک شبکه باسیم یا بیسیم که به نحوی تجهیزات تحت کنترل را به مرکز کنترل مرتبط مینماید و در صورت پیاده سازی زیرساختهای لازم شما میتوانید از مزایای زیر بهره مند گردید :

ادامه مطلب: آشنایی با خانه هوشمند یا هوشمندسازی ساختمان

ورود به سایت

شرکت هرمیس دایا نماینده شرکت ای وی اس الکترونیک ایتالیا در ایران