سیستم حفاظت پیرامونی

استفاده از سیستم حفاظت پیرامونی مدرن با استانداردهای روز دنیا تنها راه مطمئن و قابل اتکا جهت حفاظت از محیط های مختلف می باشد. برتری های فراوان این سیستم ها در مقایسه با روش قدیمی و حصارهای غیر هوشمند چه از لحاظ امنیتی و چه از جهت اقتصادی به سادگی قابل اثبات می باشد. سیستم حفاظت تنها با استفاده از دوربینهای مدار بسته به هیچ عنوان جوابگوی حفاظت از منطقه مورد نظر نبوده و تشخیص نفوذ متعارض توسط کاربرها با مشاهده پیوسته تصاویر مطابق استاداردهای موجود تنها در چند تصویر و به مدت چند ساعت امکان پذیر می باشد. با طراحی مناسب و مدرن علاوه بر چندین برابر کردن کارایی سیستمهای حفاظت الکترونیک مانند سیستم دوربین های مدار بسته و حرفه ای و کم تعداد نمودن سیستم حراست و کمک به مدیریت جامع در کمترین زمان، صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی نیز امکان پذیر می باشد. سیستمهای حفاظت پیرامونی ارائه شده توسط شرکت پیمان خطوط شرق با مراقبت از حصار پیرامون، هرگونه تعارض را در منطقه مورد نظر مشخص کرده و علاوه بر ایجاد آلارم به صورت اتوماتیک و دستور به سیستم دوربین های مداربسته جهت نمایش زون مورد تعارض بر روی صفحه نمایشگر، با مدیریت متمرکز و یکپارچه سیستمهای دیگر مانند سیستمهای اعلام و اطفا حریق، سیستمهای روشنایی، سنسورهای دزدگیر مختلف و کنترل دربها، سیستم پیجینگ و ...، مدیریتی آسان و کارآمد به همراه صرفه جویی اقصادی و افزایش قابل ملاحظه کارایی سیستمها را ایجاد خواهد نمود.

این سیستمها با دارا بودن بالاترین استانداردهای اممنیتی و حفاظتی مورد تایید تخصصی ترین مجموعه های مربوطه در حراست وزارت نفت و وزارت دفاع می باشد و تاکنون در بسیاری از سایت های حساس مجموعه های یادشده مورد استفاده قرار گرفته و در حال بهره برداری هستند.

Fans3

سیستم حفاظت پیرامونی حصار الکتریکی

حفاظت های الکتریکی یکی از قوی ترین و پیشرفته ترین سیستم های بازدارنده ورود غیرمجاز و شناسایی محل ورود غیرمجاز، به اماکن حفاظت شده می باشد. این روش قابل استفاده به صورت تنها و یا د رکنار حفاظ های معمولی نصب شده نیز می باشد. در این روش سیم های فولادی که به طور موازی در طول حفاظ با فواصل حدود 95 یا 130 میلیمتر از یکدیگر کشیده شده اندف در هر ثانیه یک بار برق فشار قوی که فقط باعث ایجاد یک شوک شده و خطر جانی را در بر ندارد، از خود عبور داده و باعث جلوگیری از ورود غیرمجاز، قطع سیستم و بالا رفتن از محاظ می شود. در زمانها و یا محل های خاص می توان این سیستم را د رحالت بدون شوک نیز استفده نمود، در این حالت نیز سیستم به طور دائم حصار را چک نموده و هر نوع تعارض به حصار را اعلام می کند.

برای حفاظت و امنیت بالا، کنترل کننده های سیستم دائماً، در حال مراقبت از حفاظ ها بوده و هرگونه تماس، قطع کردن و اتصال کوتاه سیم ها را کنترل نموده و اعلام هشدار می نماید. این اعلام هشدار و حاسیت آن قابل برنامه ریزی بوده و قابلیت انتقال هشدار به سیستم های دیگر را طبق استاندارد BS4737 دارا می باشد. تاثیر روانی استفاده از حصار الکتریکی در حفاظت از مناطق مختلف نیز مانع بسیاری از تعارضات به مناطق تحت حفاظت می باشد.

در صورتی که هیچ نوع حصاری در منطقه وجود نداشته نباشد، این سیستم به تنهایی نیز به عنوان حصار الکتریکی نصب می گردد و علاوه بر بازدارندگی موثر توسط شوک های کنترل شده در صورت لزوم قوی، هر نوع تعارض حرفه ای را هشدار می دهد. در صورت استفاده از حصارهای دیگر یا دیوار نیز، حصار الکتریکی در بالای آنها (معمولا به ارتفاع بین 1 تا 2 متر) یا در پشت آ« از پایین تا ارتفاع مشخصی بالاتر از حصار موجود نصب می گردد. در صورت اول در هنگام بالا رفتن از حصار متعارض به حصار الکتریکی برخورد می کند و سیستم بازدارنده بوده و آلارم خواهد داد و در حالت دوم در هنگام تخریب حصار موجود نیز، حصار الکتریکی مانع نفوذ ساده و بدون اطلاع متعارض خواهد گردید. البته جهت اطلاع از تخریب دیوار و کندن زمین، استفاده از سیستم کابلهای میکروفونی و سنسورهای نقطه ای، روش بسیار مناسبی بوده که در کنار سیستم حصار الکتریکی در بالای حصار موجود، مجموعه بسیار حرفه ای و کاملی جهت حفاظت از محیط ایجاد خواهد نمود.

حصار الکتریکی یا فنس شوک دهنده ارائه شده دارای استانداردهای کیفی و سلامت اتحادیه اروپا می باشد. شوک حصار تا ولتاژ حداکثر kv10 تنظیم می گردد. انرژی خروجی آن کنترل شده (حداکثر 4 ژول که در مقایسه با شوک 30 ژول انرژی دستگاههای شوک پزشکی بسیار پایین می باشد) و همچنین به علت عرض پالس بسیار کم (حدود یک ده هزارم ثانیه)هیچ آسیبی به انسان و حیوان وارد نکرده و به هیچ عنوان باعث تحریک مستقیم عضلات و تاثیراتی مانند گرفتن حصار یا پرت شدن نخواهد شد ولی در عین حال در ولتاژ حداکثر، شوک بسیار دردناک با ضریب نفوذ بالایی به متعارض وارد خواهد کرد.

در زونهای پر تردد و یا در مواقعی خاص می توان سیستم را در حالت قطع شوک الکتریکی یا توان کم تنظیم نمود که در این حالت نیز سیستم تخریب، قطع کردن حصار، اتصال کوتاه آن یا بالا رفتن از حصار را در زون مورد تعارض اعلام خواهد نمود.

نصب سیستم بر روی دیوار:

در صورتی که در منطقه مورد حفاظت وجود دیوار الزامی می باشد، به جای نصب سیم خاردارها و یا حصارهای دیگر در بالای دیوار که به راحتی قابل نفوذ می باشد و یا به عنوان مکمل حفاظت از محیط در کنار آن حصارها از حصار الکتریکی در بالای دیوار استفاده می شود. در این صورت پایه های فلزی گالوانیزه شده سیستم به ارتفاع 2/1 متر به فاصله هر 4 متر یک عدد (یا 3 متر در صورتی که ستونهای دیوار هر 3 متر می باشند) بر روی دیوار نصب می گردند. می توان هنگام ساخت دیوار، صفحه فلزی یا پایه فلزی کوچکی بر روی دیوار تعبیه نمود که در این صورت نصب حصار الکتریکی بر روی دیوارها بسیار سریع و راحت تر خواهد بود.

chap tu 3

نصب در کنار توری حصاری یا نرده یا دیوارهای ارزان قیمت مانند ایرانیتها

در صورت استفاده از دو نوع حصار فوق، حصار الکتریکی به ارتفاع 3 متر در داخل محیط تحت حفاظت، بر روی پایه های حصار موجود نصب شده و در این صورت متعارض در هنگام بالا رفتن از حصار یا تخریب آن به سیستم حفاظی برخورد می نماید.

ورود به سایت

شرکت هرمیس دایا نماینده شرکت ای وی اس الکترونیک ایتالیا در ایران